| Chikinexe a întrebat:

Am o problama cu bateria laptopului. Bateria se incarca, nu are nicio problema, dar cand nu am incarcatorul conectat la laptop, nu imi recunoaste placa video dedicata.
Daca conectez incarcatorul iar, ma intreaba daca vreau sa schimb pe placa dedicata si o recunoaste.
Cum pot rezolva ca laptopul sa recunoasca placa video dedicata fara ca incarcatorul sa fie conectat? Dau Funda. :/

1 răspuns:
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Daca primesti aceeasi eroare du-te la control panel dsi apesi pe iconita cu bateria si si dai pe maxima performance cand nu ai incarcatorul bagat.
Poate sa fie cauzata si din cauza bateriei daca bateria nu are destula putere laptopul opreste placa video pentru a economisi energie.
Asa imi facea mie la laptopul vechi.
E ceva din sofware-ul laptopului instaleaza windowsul si inceerca din nou.
Daca primesti aceeasi eroare du-te la control panel dispozitive si dai pe maxima performance cand nu ai incarcatorul