| cristina_1707 a întrebat:

Buna am o problema cu tv nu stiu ce se intimpla pina acum a mers struna e un shov din 2005 atunci l-am cumparat se deschide si in loc de imaginea care trebuie e albastru si in coltul din stinga sus imi cere sa tastez taste pina acum nu mi-a facut asa nu stiu ce sa ii facv daca stiti voi va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat sa ii pot da de cap sa pot swal fac sa mearga mersi mult

3 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Mai si eu am o problema la TV, numai ca mie imi apare un lacat in stanga jos...sa fie un nou virus al televizoarelor? rolling on the floor

| MariusPopa a răspuns:

Cristina.majoritatea televizoarelor tip nou au functia de AV RBG etc. Functii care sunt folosite la video, jocuri rgb si altele.
Undeva pe telecomanda trebuie sa ai un buton tv scrie pe el incearca sa tastezi acel buton.Ar mai fii o varianta ca tu sa fii activat o functie de protectie a televizorului si atunci trebuie tastat un pin pentru a putea porni. Daca nu ai setat o parola tu, atunci parola ar trebui sa fie 1234 sau 12345 sau 0000.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cheama un electricean si este gata