| silvio06 a întrebat:

am o problema cu un laptop, i-am sters toate partitiile le-am refacut dupa care nu ma lasa sa instalez windowsul. Am dat un restart si imi apare bootmgr missing am urmat toate tutorialurile ce le-am gasit pe internet si degeaba. problema esta ca dupa ce dau repair imi apare o fereastra system recovery options dar acolo nu imi apare nimic ce as putea sa ii fac?

1 răspuns:
| ioanaisfetcu a răspuns:

Daca ai bagat un CD, DVD cu care sa instalezi noul sistem de operare trebuie sa intri in bios si sa schimbi ordinea de butare. Adica sa fie Cd (DVD) primul si apoi partitia.