| GimY99 a întrebat:

Am un notebook Acer A0531h-0bk si mi-a aparut eroarea 'BOOTMRG is missing...press ctrl alt del for restart' pe windows xp. Dupa aceea am zis sa reinstalez windowsul dar am bagat windows 7. Am formatat toate partitiile si se instala normal mi-a aparut o eroare ceva de hard (nu mai stiu sigur). Dupa aceea am intrat pe net sa vad ce pot face in legatura cu prima eroare si am citit ca trebuie facut un system recovery cu cd cu windows 7. Cand sa fac acest lucru la system recovery options nu-mi apare windowsul... Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mititeluvladut a răspuns:

Buna.Nu prea am experienta cu windows dar ar fi o idee sa-ti instalezi din nou sistemul de operare de pe care ti-a aparut eroarea si sa faci system recovery cu un CD cu LINUX.Ca LINUX are o optiune special conceputa pentru operatii de salvare a fisierelor compromise si/sau system recovery.