| Allee_4312 a întrebat:

Am o problema. Ieri seara am lasat telefonul meu unei fete, iar aceasta a plecat de la locul in care statea, fara telefonul meu. Imediat m-am dus in acel loc, dar aveam numai husa si cu cheile. Deci telefonul meu disparuse. Am sunat pe numarul meu, dar era casuta vocala. Am constatat ca i s-a scos cartela sau a fost inchis. Telefonul avea 3 linii adica bateria full.

Daca telefonul meu a fost furat si e inca in garantie ma poate ajuta asta cu ceva? Cu ce?

Mutumesc! Si sa nu uit ca dau funda la cel mai bun, iar la ceilalti vot ^^. Sper sa ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Pai dupa parerea mea eu cred ca nu mai are nici o valoare garantia daca ai pierdut telefonul.Garantia este valabila doar atunci cand produsul are un defect dupa cumparare, dar daca el a patit ceva datorita tie garantia nu este valabila.Deci eu cred ca garantia nu mai este de folos daca ai pierdut telefonul. sper ca te-am lamurit.

4 răspunsuri:
| James_2956 a răspuns:

Daca telefonul era in garantie, nu te ajuta cu nimic...garantia e pentru probleme tehnice etc., in nici un caz pentru ca l-ai pierdut.
Nu cred ca te multumeste, dar asta e adevarul.

| Papusa_1623 a răspuns:

Stiu asa cazuri si se duc la Orange la cine erau abonati si ei gasesc locul in care e mobilul poti sa incerci.

| DeYuu_3913 a răspuns:

Parerea mea e ca in viitor nu ar trebui sa iti mai lasi obiectele pe mana nu stiu cui... deoarece sigur a fost furat, sau chiar aceea prietena ar fi putut sa ti'l fure. Nimic nu e imposibil!

| Allee_4312 explică:

Multumesc tuturor. Si. daca stiti daca as putea sa`mi recuperez telefonul si daca se poate cum? Multumesc mult