| adrian_6302 a întrebat:

Azi cand am fost in piata unirii la net, m-a sunat un prieten si mi-am scos telefonul din buzunar si l-am lasat pe masa. Era iPhone 4. Dupa, cand sa plec, l-am uitat acolo, si am realizat cand am ajuns la al 2-lea colt. M-am intors, si nu mai era. o fost furat. Avea Passcode lock activat. Am incercat sa il sun de pe telefonul unui prieten si mi-o intrat casuta vocala. era inchis. Dupa m-am dus la Orange Shop de unde l-am cumparat si aia au blocat cartela. Mi-au dat un laptop sa incerc sa il caut cu Find my iPhone si nu gaseste locatia ( probabil deoarece este inchis. serviciu de ca... ).
Ce pot sa mai fac? acum merg la politie sa depun plangere, dar nu cred ca aia pot face prea multe. localul in care am fost avea camere de filmat, dar ma indoiesc ca ajuta la ceva.
Va rog sa`mi dati si voi o sugestie! Ms mult.

1 răspuns:
| Shobo91 a răspuns:

Mda...nu cred ca ar fi o problema localizarea acestui telefon, tinand cont ca e un Iphone 4, si Localizarea se mai poate realiza dupa IMAIL,codul de pe spatele telefonului,daca mai ai actele,sigur il gasesti acolo,si mergi la politie.Te va costa putin, dar oricum pentru ca nu e orice telefon, cred ca merita.Bafta si mult noroc la localizare!;-)