| Krysty111999 a întrebat:

Buna,am o tableta de cateva zile si dupa ce o incarc de la 0% la 100% ii scot incarcatorul...si dupa 1 ora aprox se descarca la 70.
Daca ma joc pe ea se descarca foarte repede...dar daca o las un timp in standby tableta, bateria se 'reincarca' adica atunci cand ma joc se descarca de exemplu la 5% si cand o las in standby dupa ce o pornesc arata 32%, vreau sa stiu daca e ceva normal pentru dispozitivele noi.
Cineva de la IT mi-a spus ca e normal sa faca asa din moment ce e noua, a zis ca atunci cand ma joc poate arata 10% dar de fapt ea este 50% si ca face asa pana la 2-3 formatari.
Eu sunt la a 3-a incarcare... sper sa isi revina.
Vreau sa stiu ce parere aveti ca unii zic intr-un fel altii in alt fel.

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Dar tu nu ai formatat-o. Atentie ca formatarea nu e tot una cu incarcarea! Cand formatezi bateria o lasi minim 8-10 ore la incarcat! Altfel nu e formatare. Ia-o de la 0 si formateaz-o calumea de 2-3 ori.

| bilopart a răspuns:

Daca e noua atunci trebuie sa formatezi bateria epuizando si apoi incarc-o full si fa acesst lucru de macar 3 ori, altfel va trebui sa schimbi bateria, si daca o schimbi si pe aceea va trebui sa o formatezi!
fnd?