| Jpcooperfan a întrebat:

Bună!
Am un smartwatch Aipker M88 achiziționat de curând. Când a ajuns l-am deschis si am umblat puțin pe el. Apoi l-am pus la încărcat (l-am închis înainte). Şi stă la încărcat de mai bine de 24 de h şi îmi arată în continuare că se încarcă. E normal? Ar trebui să-l scot din priză?
Heeeeeelp meee

Răspuns Câştigător
| DannyR0 a răspuns:

Presupun ca iti arata un fulger care semnifica incarcarea. Daca dispozitivul iti arata ca are bateria incarcata, plina, un semn de 100%, ceva de genu, inseamna ca el este incarcat. Telefoanele de generatie mai veche nu opresc alimentarea cand se incarca si iti vor arata mereu acel semn, insa cele noi isi opresc alimentarea odata ce s-au incarcat. Sfatul meu, e incarcat, fara indoiala si zic sa-l scoti de la incarcat.

| Jpcooperfan explică (pentru DannyR0):

Nu imi arata un fulger, imi arata acele liniute verzi care tot apar si dispar, umpland dreprunghiul ala mic. Sper sa intelegi la ce ma refer. Oricum, multumesc. Merg sa il scot acum de la incarcat

| DannyR0 a răspuns (pentru Jpcooperfan):

Oricat de descarcat si stricat ar fi in 24 de ore e imposibil sa nu se incarce mai ales ca ceasurile au acumulatori cu o capacitate mica ce se incarca repede. Vezi cand il scoti ce iti apare, daca e sau nu incarcat.