| ZapaciLaa a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu o vanataie maro-visinie la cotul mainii drepte. Ma doare f. tare cand ating ceva. Ce ar putea fi? O entorsa?

Răspuns Câştigător
| Flaviius87 a răspuns:

Te-ai lovit inainte la mana? sau a aparut peste noapte? daca a aprut peste noapte este probabil ca ai dormit pe mana! asteapta maxim 2 zile si daca nu trece du-te la medic!
Succes!

7 răspunsuri:
| PinkDea a răspuns:

Nu are cum sa fie entorsa, daca era entorsa nu trebuia sa fie "maro-visinie " tongue...probabil te-ai livit ieri sau te-ai lovit in somn fara sa-ti dai seama

Funda?

| lora3u a răspuns:

Poate te-ai lovit m-ai demult, si nu ti-ai dat seama, iar acum lovitura si-a facut efectul. Entorsa e cand iti este si umflata rau, si de obicei durerile apar imediat dupa lovitura. Incearca sa pui gheata, poate trece, si maseaza usor...

| haifisch a răspuns:

Mana are colt. rolling on the floor Cine stie ce ar putea fi?! Probabil o sa-ti treaca si nici n-o sa-ti dai seama. Dar intreaba si tu pe cineva in realitate. Nu pe noi. Ca nu putem sa iti vedem mana.

| haifisch a răspuns:

@MamaOmida: Am vazut. rolling on the floor rolling on the floor Clar sunt chior.

| ZapaciLaa explică:

@haif poate n-ai citit cum trebuie. Nici macar n-am zis colt rolling on the floor

| Gabi_2651 a răspuns:

Si eu am patit asa ceva, numai ca pe mine nu ma doare asa tare. Ciudat e ca nu-mi amintesc sa fi cazut jos thinking
Entorsa e atunci ligamentele mainii sunt rasucite, deci cand calci stramb sau chestii de genul happy

| urete1 a răspuns:

Da,o entorsa. Probabil ca ai cazut din pat... sau esti somnambul(a).