| pucca9892 a întrebat:

Cine stie ce trebuie sa fac ca atunci cand deschid calculatorul sa inceapa o melodie?:X:X:*dau fundita:*****

Răspuns Câştigător
| Cosmin a răspuns:

Salut. Intri in Control Panel, la sectiunea Sounds si unde iti scrie Windows, dai un browse si iti alegi melodia preferata; o precizare insa: daca ai XP, poti sa adaugi doar melodii sub format WMA!

2 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Stii sa faci "drag&drop"?

Daca nu stii, "google-it"!
Daca stii, fa-ti o scurtatura a melodiei preferate pe desktop sau in alta parte si acea scurtatura selecteaz-o si du-te cu ea jos in stanga:
- deasupra lui "Start",
- dupa care deasupra lui "All Programs"
- si acolo cauta "Start up".
Dupa ce ai ajuns deasupra lui, o sa ti se deschida un meniu in partea dreapta (pentru Windows-urile pana la Vista)... du-te deasupra la acel meniu cu scurtatura de la melodia ta si da-i drumul ("drop") in acel meniu.

Uite o poza care sper sa te ajute sa intelegi mai bine:

http://img28.imageshack.us/img28/1674/melodie.jpg

| bogdanu995 a răspuns:

Dai la START>Control panel>Hardware and sounds>Sounds si se deschide o fereastra, de unde dai la sounds. ca sa iti arat mai bine da-mi id tau