| Katy20p a întrebat:

Buna, cum imi pun bani pe Pay Pal daca nu am niciun card de credit?! Mi-am facut un cont recent si nu stiu cum sa imi pun bani pe el, nu am card de credit.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Las-o ca-i "dusa"! Atat i-am explicat nu pricepe nimic, din nimic incat m-a blocat. Are, insa, dreptate intr-o singura directie: daca n-ai cont bancar nu poti face nimic. Contul poate sa aiba card atasat sau nu dar trebuie cont. Altfel nu exista bancomate prin care sa trimiti bani in contul de PayPal.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul nu are card!
Paypalul este o platforma de plati internationala care trage bani din contul tau bancar sau din credit cardul Visa sau mastercard, pe care le elegi de paypal.
Odata ce ti-ai facut cont de paypal si ti-ai pus contul bancar acolo, Paypalul te verifica retragand de proba $2 din contul tau, bani pe care t-i returneza, dupa ce primesti un cont in extrasuld e cont al bancii, cod pe care trebuie sa-l reintrodui intr-un link timis de Paypal, ca verificarea sa fie completa si ei sa te declare eligibil si activ.

Deci, tu trebuie sa-ti legi contul bancar sau credt cardul de contul Paypal!

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitata sa-ti spun: uita de Paypal pentru urmatorii 2 ani, ca abia ai 16 ani si nu esti eligibila sa ai cont de Paypal!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand i-ai implinit? Acum 2 saptamani aveai doar 16 ani.
Uite aici, ce ai declarat singura:

"în 17 Aprilie | Katypm a întrebat:
Buna, am 16 ani.Pot sa ma duc la sala doar cu poza buletinului..."

Sursa:
https://www.tpu.ro/......uletin-pe/

| Katy20p explică (pentru Violleta2022):

? si cine ti-a zis ca eu am scris?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Katy20p):

Ai toate intrebarile istoricul contului tau, pe acest forum, de la inceput, chiar aici:
https://www.tpu.ro/utilizator/abiabv/intrebari/

| Katy20p explică (pentru Violleta2022):

Si? Care este treaba nu inteleg?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Katy20p):

Contul de Paypal se poate face numai daca ai 18 ani impliniti.
Cum tu ai doar 16 ani, nu esti eligibila sa ai cont pe Paypal.

| Katy20p explică (pentru Violleta2022):

Draga mea, ca sa intelegi am 19, si am cont paypal.Si eu am intrebat doar daca se poate sa imi pun bani daca nu am un card.Nu te-am intrebat cati ani am. Chiar nu imi pasa ca tu crezi ca am 16 sau 19. Nu imi pasa nu asta te-am intrebat.Dar na nu toata lumea stie sa citeasca?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Katy20p):

Macar ai bun simt sa taci, decat sa persisti in prostie si minciuna.
Ai declarat aici, singura-singurica ca ai 16 ani.
Uite postarea scrisa chair de tine acum 3 saptamani:
"în 17 Aprilie | Katypm a întrebat:
Buna, am 16 ani.Pot sa ma duc la sala doar cu poza buletinul..."
Arhiva intrebarilor si raspunsurilor tale pe acest forum, este vizibila tuturor.
https://www.tpu.ro/utilizator/abiabv/intrebari/

| Salontanul a răspuns (pentru Katy20p):

Las-o ca-i "dusa"! Atat i-am explicat nu pricepe nimic, din nimic incat m-a blocat. Are, insa, dreptate intr-o singura directie: daca n-ai cont bancar nu poti face nimic. Contul poate sa aiba card atasat sau nu dar trebuie cont. Altfel nu exista bancomate prin care sa trimiti bani in contul de PayPal.

| Violleta2022 a răspuns:

Relian draga, am cont pe paypal de peste 10 ani si nu exista carduri paypal. Nu mai pune informatie falsa pe forum, ca nu-i normal sa induci in eroare lumea.

| relian a răspuns:

Ana Maria bati campii, PayPal are si carduri, asta daca nu stiai.Acum ca nu poti avea tu asta e alta poveste.Cine are activitate lunga cu paypal i se ofera si carduri, dar nu prea vad cine ar fi curios, odata ce ai cont la banca, carduri e la o banca, nu prea mai vad rostul unui alt card.Bine nu vad eu, dar altii care is datori putrezi laughing aia da is foarte curiosi.
Acum sa raspund omului care intreaba.
Daca nu ai cont la o banca, dar vrei sa pui bani in contul paypal cel mai indicat ar fi sa intrebi pe cei de la paypal cum poti pune bani in acel cont.
De putut se poate, numai anamaria nu mai poate ca se pare are 50 de ani laughing
Ce nu inteleg eu,este de ce vrei sa pui bani in contul de paypal? Daca vrei sa cumperi ceva si folosesti paypal la plata, atunci e ok, dar in rest nu prea vad rostul asa sa tii banii la aia. Buzunare nu ai?laughing

Cel mai indicat este sai suni direct pe cei de la paypal si intrebi exact ce doresti, o sa afli direct de la sursa ce se poate, cum si etc.

| Katy20p explică (pentru relian):

Da vreau sa fac cumparaturi de pe net cu paypal

| relian a răspuns:

Ana maria du-te si dormi esti obosita, paypal nu da carduri oricui.Eu am primit email daca vreau ei pot sa imi dea credit card.Nu stau acum sa iti desenez, ori sa iti arat tie ce am eu.Probabil ca romanilor nu li se da asa ceva, dar eu nici nu am spus de RO sau alta tara, vorbeam doara ca Paypal da credit carduri celor ce considera ei ca is ok.
Informatii false dai tu nu eu.Cand mai faci astfel de afirmatii ar fi bine sa vii si cu ceva dovezi, asta asa sa devii ceva mai credibila, altfel is doara vorbe goale.
Iti trimit un link cu poze sa vezi si tu cum arata un credit card de paypal ok?

https://www.google.com/......ps?/search

| Katy20p explică (pentru relian):

Las-o ca nu ai cu cine vorbi.e batrana lasati-o? si femeie nu imi pasa ce crezi tu.a pus altcineva intrebarea.dar na du-te pe prostia ta

| relian a răspuns:

Intra pe paypal.com si vezi au nr, suni si iti raspund, te ajuta, intrebi ce vrei sa faci si afli sigur cum sta situatia.Nu dureaza mai mult de 5 minute.
Eu pot sa sun,dar nu-s curios nici de carduri de la ei, nici de bani sa pun in cont acolo.Dar cand am avut ceva nelamuriri, nu am intrebat pe altii, am sunat si direct de la sursa afli exact ce poti, ori nu poti face.
Depinde de la tara la tara, de la persoana la persoana anumite chestii.De exemplu in State ei dau credit carduri,pana si Facebook da credit carduri dapai Paypal.Dar cum spuneam depinde cine esi,unde esti, ma refer pentru ei, ce istoric ai in tranzactii cu paypal si etc.
Nu stau eu sa ii sun chiar daca as suna ei vad cine sunt, vad ca am cont bancar etc, sa zic ca sun pentru cineva, or sa zica de ce nu suna persoana respectiva.