| bublexfull a întrebat:

Deci problema mea este urmatoarea: ieri(16.01.2013) mi-am ridicat cardul de credit de la UniCredit Tiriac Bank, dupa care am depus 100 de lei in cont. Toate bune si frumoase pana am ajuns acasa si am facut cont pe paypal. Apoi am incercat sa imi adaug cardul acolo, dar tot primesc o eroare de tipul: Expiry date is invalid. Please correct it and try again. Specific ca am facut asa numita "inrolare card in 3d secure' si cardul este activat. Poate cineva sa-mi explice cum procedez? si de ce primesc eroarea aceasta?
Multumesc atincipat.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate nu a fost activat, mai aşteaptă sau codul pin îl tastezi tu greşit sau poate tastatura. dacă nici astea nu sunt mergi iarăşi la bancă.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu cardul inapoi la banca si explica-le situatia.

| Generalul a răspuns:

Vezi sa fie Visa sau Mastercard, alea sunt 100% recunoscute de Paypal. Daca nu il recunoaste, vezi la banca care poate fi problema. Nu trebuie sa te duci pana acolo, trebuie doar sa suni la ei si sa le explici situatia. Daca nu e recunoscut de Paypal, cere sa ti-l schimbe cu unul din cele de mai sus.

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Poate ca paypal nu permite uni credit toriac bank sau cardul nu este valid

| LizaGirl a răspuns:

Eu una nu. nu le am cu cardurile de credit :-J

| MLak a răspuns (pentru LizaGirl):

Atunci bravo tie ca ai raspuns la aceasta intrebare.

| MLak a răspuns:

Deci, avand in vedere ca iti da eroarea asta " Expiry date is invalid." poate ai introdus gresit datele cardului.

Daca expirarii cardului e scrisa pe el, pe fata, sub numarul cardului in formatul luna/an. De exemplu 08/16 - care inseamna august 2016.

| bublexfull explică (pentru MLak):

Datele sunt corecte, am incercat mai multe conbinati si tot aceeasi eroare :\