| asaie a întrebat:

Este posibil transferul de la o specialitate la alta in facultate? (specializarile fiind la aceeasi facultate) Spre exemplu de la domeniul "Filosofie" la domeniul "Jurnalism"?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sigur,este posibil, dar in niciun caz in anul I! Si apoi, fiecare universitate, respectiv facultate isi stabileste propriile sale reguli privitoare la transferul studentilor. Conditiile de transfer pot fi cautate si gasite in regulamentele universitatii sau facultatii, pe website-ul acesteia.

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Se poate. Dupa primul semestru sau primul an. Cerinta e sa n ai restante