| simo80 a întrebat:

Buna,i-am luat la fiica-mea un catel soricar de 6 saptamani,azi a venit medicul veterinar cu o pastila de lambrii, a zis sa o impart si sa ii dau din ea dar nu stiu,cate zile,pana se termina, nu? catelusul e mic su 2 kg,a zis ca dupa o saptamana de la terminarea pastilei sa ii faca vaccinul,cu ce iformatiii ma puteti ajuta sa nu pateasca ceva, stam si la curte si noaptea plange ca il inchidem afara

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca a spus sa o imparti si "dupa o saptamana de la terminarea pastilei sa ii faca vaccinul" inseamna ca ar trebui sa-i dai, zilnic, pana ce se termina, cate o bucatica din acea tableta. Daca ti-a spus sa o imparti in jumatate, inseamna ca, in 2 zile, doza se termina --- daca ti-a spus s-o imparti in trei sau patru, inseamna ca in 3 sau 4 zile epuizezi doza(tableta). Pentru linistea ta, suna si intreaba veterinarul!