| Powerman a întrebat:

SALUT, astazi am sustinut proba de bacalaureat la matematica si la final de plictiseala am pus un 5 in colturile paginii. imi zise profesorul supraveghetor ca imi poate anula lucrarea pentru chestia asta, avand in vedere ca se considera semn..asa e?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate considera semn, ramane la ce vor constata corectorii, daca il vor considera semn sau nu.

| AFR81 a răspuns:

Chiar daca, de obicei, am linistit lumea pe aici spunand ca nu orice cifra/litera scrisa aiurea este considerata semn si ca lucrari se anuleaza foarte rar, tie nu pot sa-ti zic acelasi lucru. Nu stiu de ce ai pus acel 5 in colturile paginii. Exista o posibilitate sa se considere semn si sa-ti anuleze lucrarea, depinde de corector. Sansele sunt 50-50 dupa parerea mea.

| Powerman explică (pentru AFR81):

Si daca o anuleaza nu mai pot da la materia respectiva 2 sesiuni?

| Powerman explică (pentru AFR81):

Si daca se anuleaza are ceva, adica nu mai pot da in urmatoarele sesiuni? notele la celalalte materii raman valabile>?