| DanielSan a întrebat:

intrebarea mea este daca sunt bine ca greutate, am 13 ani, 1, 70 inaltime, si 52, 9 kg, sa-mi spuneti daca sa mai slabesc si cum sa fac un abdomen frumos in 2 luni, 3 maxim, pentru ca eu fac fotbal si voi merge la niste selectii si conteaza foarte mult abdomenul, imi puteti spune niste exercitii care sa le fac in fiecare zi pentru a avea un abdomen frumos, fara sa-l incordez, si daca mai trebuie sa slabesc, sper sa-mi dati asa un sfat cu ce exercitii trebuie sa fac si pentru brate, abdomen, MULTUMESC MULT.

Răspuns Câştigător
| LeMotán a răspuns:

In functie de inaltime si greutate se poate calcula BMI (Body Mass Index). Aici poti face singura calculul:
http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm
Al tau este 18. 3 si e cam la limita. Poti sa mai pui cateva kg linistita.
Mai multe despre BMI gasesti aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Indice_de_mas%C4%83_corporal%C4%83

Iar pentru abdomen ai aici:
http://www.eva.ro/......23806.html
http://www.cosmopolitan.ro/......-plat.html

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Pentru abdomen, i-ti dau un exercitiu, pentru profesionisti. Vezi ca este greu! In pozitie culcat, cu bratele sub sezuta, picioarele la 35-40- de grade, si in acea pozitie sa-ti scrii numele complet vizual de doua sau trei ori, dar foarte incet si ci litere mari. Este cel mai tare exercitiu pentru abdomene. In rest se pare ca esti foarte bine. Pa!

| buburuzaucigasa a răspuns:

Uite acest calculator iti poate spune sigur daca esti grasa sau slaba http://www.csid.ro/calory-calculator/

| pedobear a răspuns:

Ar cam trebui sa mai dai putin jos ceva de pe tine. Uite cura de slabire: mananci cat vrei in ce cantitati vrei, insa dupa fiecare masa trebuie sa mergi la baie si sa vomiti tot ce ai mancat. Slabirea e garantata si intr-o singura luna vei avea un abdomen plat si sexy. Nu uita sa imi trimiti niste poze. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine ce greutate ai pentru. ca greutatea ta normala ar trebui sa fie de 70kg. si sa-ti spun si de ce ar trebui sa ai aceadta greutate ca tot timpul cm. care ii ai trebuie sa ai si aceeasi greutate

| ciontosclaudiu a răspuns:

Ceea ce a spus pedobear este exact comportamentul fetelor care sufera de bulimie si anorexie. Nu asculta acest sfat, doar daca chiar vrei sa mori. In primul rand invata sa te placi asa cum esti.
Iar daca vrei sa slabesti, mananca orice mancare, dar cate putin din fiecare si o sa slabesti.

Important! renunta la dulciuri pentru ca ele au cele mai multe calorii si te ingrasa

Sper ca te-am ajutat si nu uita, sfaturile date aici sunt doar sfaturi, nu trebuie neaparats a le urmezi. Si nu uita ca esti in crestere, deci ai mare grija de tine si de corpul tau