| BiancaBiBy a întrebat:

Ma numesc Bianca si locuiesc in Italia, am o foarte mare problema. Sunt in clasa 11. a si cat de curand vreau sa ma intorc in tara, daca vreau sa ma transfer laun liceu din tara trebuie sa repet un an? trebuie sa dau diferente? Precizez ca am terminat clasa 10.a cu media de 8.1
Exista insa si posibilitatea sa raman aici sa termin cele 13 clase, insa voi putea intra la facultate fara plata in Romania cu diploma de bacalaureat de aici?
Dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Am avut un coleg care s-a mutat din Italia în clasa a 11-a la noi. N-a dat nici diferențe, n-a repetat anul. Dacă te integrezi și te descurci, poate n-ai probleme. Depinde și de liceu. Bineînțeles că poți termina acolo și poți face facultatea aici. Trebuie traduse niște acte, nimic mai mult.

| BiancaBiBy explică (pentru EuDOarSieu):

Ce liceu facea in Italia si la ce a dat in Romania?happy

| EuDOarSieu a răspuns (pentru BiancaBiBy):

Nu știu ce făcea acolo, ceva economie cred.
A venit la Matematică-Informatică, cel mai bun profil.

| BiancaBiBy explică (pentru EuDOarSieu):

Iti multumesc din suflet!