| addddddddddddd a întrebat:

Buna,ma simt trist pe zi ce trece,numai am chef de nimic,incep sa-mi pierd interesul de viata proprie nici n-am chef sa mai ies din casa,cu prietenii devin frustrat,nervos, deseori plang...va rog sa-mi dati cateva idei cum sa ies din situatia...va multumesc!

Răspuns Câştigător
| HTH a răspuns:

Incearca sa te concentrezi pe ceva productiv. Angajeaza-te intr-un loc unde sa-ti faca placere sa lucrezi. In timpul liber, incearca sa inveti o limba straina sau fa sport ( eu cand sunt nervos/stresat/deprimat alerg pana nu mai pot laughing )
Esti nefericit pentru ca te gandesti la chestii negative. Incearca sa scrii pe o foaie de hartie, zilnic, 30 de lucruri pe care le iubesti ( chiar daca nu o faci la modul absolut), ca de exemplu: iubesc baschetul, iubesc vinul sec, iubesc netul din Romania, etc.
Ti-am dat niste exemple mai mult sau mai putin amuzante. Ideea e ca intr-o luna o sa ai scrise aproximativ 900 de chestii ce iti plac, si involuntar, in subconstient ti se va induce o stare de satisfactie. Fii pozitiv, fii puternic, esti barbat, deci, prin definitie, esti tare!
Cu totii trecem prin momente mai delicate in viata, dar le rezolvam daca vrem.
P.S: "We create our own reality". Mediteaza la asta!
P.P.S: Nu am pregatire in domeniul psihologiei, dar sper ca te-am ajutat, bro!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ti-ar fi rusine sa te duci la psiholog? Cum spui aici ce ai, spui si acolo. Femeia/Barbatul aceea/acela a auzit situatii mult mai grave decat ce ai tu, sau oricum situatii ca ale tale gramada, de ce ti-ar fi rusine?
Singur nu prea ai ce face, daca vrei sa ramai cu problema asta mereu stai acasa si plange-ti in continuare de mila pe site-uri de neavizati care n-au cu ce sa te ajute.

| Bernardus a răspuns:

Du-te la un psiholog Ti-o recomand pe Roxana Draghici
Nr de telefon:0761336950

| addddddddddddd explică (pentru Bernardus):

In primul rand a-mi este rusine sa ma duc la un psiholog, oricum multumesc!

| AdeAdelinaaaaaaaaaade a răspuns:

Nu sunt eu cine stie ce expert..defapt nu sunt deloc.dar daca te intereseaza parerea mea..aceea este sa te gandesti la lucrurile frumoase din viata ta, incearca sa te simti bine ..asculta muzica, incearca sa zambesti sa vezi parte buna in toate ..eu sunt o fiinta mai zambareata si fericita. poate e normal la varsta mea.dar lucrurile aceste ma fac sa ma simt bine de obicei si cred ca te-ar ajuta si pe tine..Adevarul este ca viata e frumoasa dar poate conteaza din ce parte o privesti ..FI FERICIT