| noname2021 a întrebat:

Buna,mi-am cumparat un detergent lichid dero cu iasomie si levantica si nu stiu exact cum sa il folosesc,am pus un capacel de dero intr-un compartiment si le spala foarte rau,apoi am pus 2, dupa 3, degeaba, ar trebui sa pun direct inauntru sau ce sa fac? Compartimentul acela unde il pun, inainte puneam dero praf si era minunat.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Detergentul lichid se poate pune direct peste rufele din mașină. Poți pune două căpăcele, dar nu mai mult.

| noname2021 explică (pentru anonimg):

Si pun fara capacel sau cu capacel inauntru?

| anonimg a răspuns (pentru noname2021):

Căpăcelul este doar o măsură, și nu-l pui și pe el în mașină. Ci pui numai detergentul din căpăcel direct peste rufe în mașină.
Apoi închizi ușa la mașina de spălat și pornești mașina la programul dorit.
Să nu pui mai mult de două măsuri de căpăcele pline. Că nu se vor mai limpezi rufele.