| 99NYC a întrebat:

Mi-am scapat laptopul pe jos si imediat dupa aceea mi-a aparut o pata verde pe ecran. Daca ma uit la video si dau imaginea pe Full Screen, imi bruiaza toata imaginea intr-o culoare verde.De la ce poate fi problema asta si ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| RELIABLE a răspuns:

Mda ai placa video integrata, du-te cu ea la lipit la un service mai serios deoarece trebuie sa aiba statie de liit cu laser.
Dar mai intai conecteaza la el un alt monitor sa vezi daca e sigur de la placa. Numai bine

7 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Placa video. desfa laptopul. poate nu e grav

| RELIABLE a răspuns:

Salut, e de la placa video.
Daca ai placa video dedicata o poti schimba sau repara(depinde de caz).
Daca e integrata trebuie re-lipita.
Dar poate fi si de la ecran, conecteaza un alt monitor la laptop si vezi daca tot asa apare inseamna ca e de la placa video daca nu e de la display.
Ce model de laptop ai?

| 99NYC explică (pentru RELIABLE):

Asus m6n

| 99NYC explică (pentru RELIABLE):

Si apropo, poate te ajuta cu ceva...cand is pe google nu imi mai apare acea pata, se vede normal.

| 99NYC explică (pentru RELIABLE):

Ok, o sa ma uit.Mersi de ajutor

| RELIABLE a răspuns (pentru 99NYC):

Pai inseamna ca sigur e de la placa video, ca daca era de la display se vedea tot timpul, du-te cu el la un service.

| RELIABLE a răspuns (pentru 99NYC):

Cu placere.

| RELIABLE a răspuns (pentru 99NYC):

Mda ai placa video integrata, du-te cu ea la lipit la un service mai serios deoarece trebuie sa aiba statie de liit cu laser.
Dar mai intai conecteaza la el un alt monitor sa vezi daca e sigur de la placa. Numai bine