| anonim_4396 a întrebat:

am scapat din greseala laptopul si acum imaginea se vede mai naspa adica se vede albastru, presupun ca e de la placa video sau ceva. Ce as putea sa fac? Oare daca il dezamblez si curat sau daca s-a miscat ceva rezolv problema?

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a deplasat din clema conectorul de la display (e ca si cum ai avea contact imperfec la mufa VGA si se vede imaginea ba rosie, ba verde...) Dar trebuie sa te pricepi bine.

| HuShEr a răspuns (pentru danutzu96):

Conectorul e al dracu de grau de deplasat, daca dadea cu el atat de tare incat sa iasa ala se spargea display-ul la sigur, probabil ca displayu-l a patit ceva, totusi sa incerce sa il desfaca poate are noroc

| danutzu96 a răspuns (pentru HuShEr):

Cam ai dreptate...dar poate are noroc.

| Eastwood a răspuns:

Daca ai garantie mergi cu el de unde l-ai cumparat sa-l trimita la service, nu e nevoie sa le spui ca l-ai scapat, o sa ti-l rezolve.

| XRoyaL a răspuns (pentru Eastwood):

L-am primit din Germania... nu pot eu rezolva problema? neaparat trebuie sa ma duc la un service?