| zagorca a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva daca becurile economice neon sunt daunatoare pentru ochii. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Noodlez a răspuns:

Atât timp cât nu menţii privirea fixată asupra lui pentru mult timp, este la fel de sănătos pentru ochi ca orice altă sursă de lumină artificală casnică.happy

| Hapiuc_Robert_1993 a răspuns:

Cred ca te referi la becurile economice cu lumina rece. Lumina rece nu este direct daunatoare pentru ochi, ea te face sa fi mai concentrat pe lucrul care il faci, de aceea este folosita in spatii de birou. Ochii tai fiind mai concetrati automat se usuca si muschiul ocular oboseste, in timp se pot observa diferente.

Daca doresti schimbarea becurilor tale, gasesti aici o gama completa de becuri economice cu lumina calda: http://dacato.ro/product-category/becuri-economice/?filter_tip-lumina=886