| an_1312 a întrebat:

Buna seara,

As dori sa stiu, cum pot indeparta niste pete de voma de pe haine? Tin sa mentionez ca hainele au fost spalate la masina, iar acum cand s0au uscat, am observat ca nu s-au curatat complet.

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Era bine daca se aplica o oarecare curatire inaintea aruncarii hainelor in masina de spalat. Daca sunt pete de vin, incearca scoaterea lor cu solutii, deoarece poti spala cat vrei, acestea ies mai greu.
Repeta spalarea si pune detergent si ce mai trebuie pentru un program de spalare, foloseste ceva de calitate. Daca nu iese incearca la un centru specializat o spalare. Bafta