| AdkVodka a întrebat:

Buna seara TPU. Daca am 16 ani pot iesi din tara fara pasaport doar cu buletinul si procura? Pentru avion.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Trebuie parintii sa iti faca certificat de imputernicire ca iti dau voie sa iesi din tara si raspund de tine si obligatoriu daca calatoresti cu avionul vei avea insotitor si unde vei ajunge trebuie sa vina o ruda ca sa semneze ca te-a predat.

| Ciprian996 a răspuns:

Salut. ca sa placi din tara trebuie sa fii Insotit de mama sau tata sau sa te ia In spatiu cei de la baza avionul-ui, sau cu autocarul dar ca sa pleci cu autocaru singur trebuie sa te duci cu soferu si cu mama sau tatal si sa Iti faca procura pe numele la sofer precum ca are grija de tine soferu dar nu se complica nici un sofer cu asa ceva sa stii ca am vrut sa plec si eu dar tot cu mama am plecat dar asta a fost acum 7 luni. bafta