| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt alexia am 6 ani locuiesc in localitatea seini unde gasesc cea mai apropiata padure de bariera pentru ca vreau un bradulet pentru craciun stiu acum ca suntem in luna noiembrie dar vreau sa stiu ca sa stiu de unde imi iau brad pentru craciun

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Draga alexia, bradutii nu se taie din padure, asa cum crezi tu. ei se cultiva special in pepiniere, si sunt taiati la anumite dimensiuni. dar gandeste-te daca in loc sa cumperi un bradut care ar putea creste mare si ar putea produce mult oxigen, n-ar fi mai bine sa-ti iei unul frumos din plastic, pe care-l poti folosi mai multi ani? astfel bradutul tau ar ramane in padure, ar creste mare si ne-ar fi tuturor de folos.