| aaaaaaaaaaaaa1234 a întrebat:

Buna happy Sunt interesat de "crearea" unui card Visa Electron pentru atasarea la un cont PayPal.
Imi poate recomanda cineva la ce banca sa apelez?happy Sunt interesat de:

1. Usurinta atasarii cardului la contul de paypal. (nu am chef sa sun la banca pentru extras de cont)

2. Durata transferului PayPal-Card (Cat timp trebuie sa astept pana se transfera $ de pe paypal pe card?)

3. PayPal-ul face conversia automata din $ in € sau lei, insa, are vreo importanta daca,, cardul este in lei sau altceva?

4. Cat dureaza de la crearea cererii (online de preferinta) pana la emiterea cardului?

Alte informatii sunt binevenite happy

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la Banca Transilvania pentru ca au foarte putine comisioane si presupun ca nu tii doar 1-2 zile banii deci o sa ai nevoie de o banca la care nu esti incarcat chiar si pentru "administrarea contului". Iti recomand Visa Electron sau MasterCard Mondo.
1. La orice banca va trebui sa mergi la un sediu pentru un extras de cont.
2. Daca ai contul verificat de paypal, de obicei platile se fac instant(maxim intarziere de 24h)
3. Se face automat conversie in orice moneda, nu conteaza banca.
4. Maxim 7 zile la majoritatea bancilor. La BT parca 5 zile lucratoare. Succes.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi la BCR, fiind banca banca comerciala romana, e cea mai flexibila la comert, fie el si electronic.

| gigel68 a răspuns:

Epayment de la brd.
1. nu poti atasa cardul fara codul din extrasul de cont. daca ai un cont cu internet banking, il iei de acolo fara sa mai suni la banca.
2. la brd 2-3 zile
3. da, poti cumpara valuta cu care alimentezi cardul la costuri mai mici decat cursul paypal
4. 1 saptamana (depinde de banca)

| gfy a răspuns:

BCR recomand. Acolo am si eu. Le zici ca vrei sa-l atasezi la contul de Paypal.