| RODesenele a întrebat:

Am cumpărat o tabletă de la magazinul Real. N-am observat ca ecranul tabletei erea crăpat pe jumătate. După o ora jumate am adus-o sa mi-o schimbe dar nu au acceptat. N-au vrut nici sa-mi dea banii. Ce ar trebui sa fac in acest caz? Cel mai bun răspuns primeşte Fundă.

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Esti sigur/a ca era crapata de cand ai cumparat-o? Daca esti 100% sigur/a ca nu era crapata te poti duce la protectia consumatorului. Dar in cel mai bun caz te sfatuiesc sa vorbesti cu cineva de acolo, e posibil ca tu sa o fi crapat-o cand ai bagat-o in plasa sau in ce ai bagat-o ca sa o transporti.

| RODesenele explică (pentru ogreaxel):

Aş putea să-i schimb display-ul? Am o tabletă Serioux S101TAB.

| ogreaxel a răspuns (pentru RODesenele):

Normal ca il poti schimba, daca este in garantie nu cred ca o sa te coste nimic, daca nu o sa te coste.

| RODesenele explică (pentru ogreaxel):

S-a stricat tableta. Toată imaginea este albă. crying

| ogreaxel a răspuns (pentru RODesenele):

Du-o la un magazin specializat pentru electronice. Eu cred ca este de la display, dar trebuie sa fii sigur si o sa iti spuna si cat te costa.