| ady_9922 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare am o problema cu calculatorul, de ce nu imi arata tot procesoru? daca i de 1000 mie imi arata de 998 si la proprietati imi arata doar 16 biti si 24 biti nu 16 biti si 32 biti. ce setari se poate face.trebuie sa umblu in BIOS? va multumesc, cel mai bun raspuns primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Eu cred ca incurci procesorul cu RAM-ul (memoria). Daca este dupa cum spui tu, sa ai procesor de 1 Ghz, ceea ce m-ar mira, inseamna ca iti arata fix de cat este (998 Mhz) si ma duce cu gandul ca ar fi un Pentium 3.
Proprietati la ce anume? Cand dai click drepata pe desktop? Acolo este vorba de placa video si iar ma face sa cred ca ai un calculator de generatie mai veche sau, daca este mai nou, inseamna ca nu ai driverul instalat.

1 răspuns:
| stefytm a răspuns:

Da click drept pe my computer si du-te la proprietati! sigur arata de cat e! inainte nu era exact asa cum scria pe cutie de ex: athlon 1700+ care in realitate merge la frecventa de 1, 5 ghz!