| DreaMiss a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fanii de carti. Sunt in cl. a V+a, dar de internet nu sunt tare pasionata, mai mult de citit, cine imi poate recomanda vreo carte buna, sau una care este pe un site, ceva interesant, Ps. imi plac cartile de aventuri. Funda pentru cea mai buna sugestie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai citit inca iti recomand ciclul Ciresarii, scris de Constantin Chirita. De asemenea sunt multe romane de aventuri scrise de Jules Verne: Insula misterioasa, Capitan la 15 ani, Doi ani de vacanta, 20.000 leghe sub mari, etc. Numai bine!

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Singur pe lume - Hector Malot, Jane Eyre- Charlotte Bronte, Marile sperante - Charles Dickens...mie mi-au placut.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru aventuri, cat si pentru dezvoltarea culturii generale, iti recomand cartile lui Jules Verne. Sunt extraordinare.