| GoddesWilma a întrebat:

Buna TPU...am si eu o mica problema:-s
acum vreoun an / 2 mi-am facut un id de mess si totul era "roz"
dar de ieri nu imi mai merge
nu ma lasa sa intru pe id`ul respectiv
dar interesant ca pe email ma lasa sa intru
nu stiu ce sa fac:-s sunt disperata acolo am toti colegii si pers` importante
ce s-a intamplat? mi-a schimbat cineva parola? se mai poate face ceva in astfel de chestii? sau cineva mi-a blocat id`ul si de aceea nu ma lasa sa intru? ce parere aveti?sad. va rog! sfaturibatting eyelashesfunda + votlove struck

3 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Daca pe mail te lasa inseamna ca nu faci tu ceva la mess.
scrie id-ul tau si dupa aceea scrie @yahoo.com(vezi daca merge!)

Poti vorbi si de pe yahoo.com si poti sa iti iei toate id-urile si sa iti faci un nou cont, daca vrei!

| Rosaria a răspuns:

Cred ca ti-a spart cineva parola si sta pe mess in locul tau, dar asta nu inseamna ca nu poti intra pe mail. Stiu asta pentru ca mi s-a intamplat de 5 ori pe unul dintre id-uri. Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa iti schimbi parola.Asta faci in felul urmator: inainte sa intrii pe mail, acolo jos, sub casuta in care introduci parola scrie "I Can't Access mai account". dai clic acolo, apoi treci prin pasii pe care tii da Yahoo, selectand la primul pas "My account may have been compromised". De acolo mai departe banuiesc ca te descurci tu. Daca asta nu functioneaza revino la primul pas, deoarece inclin sa cred, din moment ce inca mai poti intra pe mail, ca persoana care ti-a spart contul nu ti-a schimbat parola, si selecteaza "mai password doesn't work". Mult succes, si sper ca am putut sa iti fiu de folos.

| GoddesWilma explică (pentru Rosaria):

Am schimbat deja parola de 4 ori pana acum si tot acelasi lucru` nu imi da voie sa accesez id-ul sad am dat si acolo unde ai zis tu la " My accont may have been compromised " dar nu am reusit sa fac nimic :-s chiar am mare nevoie sa-mi recuperez acel id pentru ca pe id acela am toate acconturile si mi-e frica sa nu pierd totul acum sad