| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire.
Care este diferenta dintre taxa si buget la academia tehnica militara? Am vazut o imagine unde admiterea este facuta in functia notelor de la bac iar la buget dupa notele obtinute la examen.Sa inteleg ca la taxa nu mai trebuie sa dai examenele si se intra cu media de la bac sau am inteles prost?
http://www.mta.ro/wp-content/uploads/2016/12/rezultate-a dmitere-taxa.pdf

2 răspunsuri:
| AlexMatei326 a răspuns:

Ai înțeles prost, e o academie, deci trebuie date toate probele de la psihologic pana la examenul scris.

| anonim_4396 explică (pentru AlexMatei326):

Inteleg chestia asta dar nu inteleg de ce la admiterea de la buget nu arata media de la bac iar la admiterea de la taxa da de inteles ca se face cu media de la bac.