| anonim_4396 a întrebat:

De aseară încărcătorul laptopului meu s-a rupt in două! Mai pot conecta laptopul la o altă sursă? Și cât m-ar costa un încărcător nou? Am laptop SAMSUNG. Dau FUNDĂ! Ajutați-mă vă rog!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Am vazut la Altex asta:

http://www.altex.ro/incarcator-laptop-universal-myria-ma-1029-90w

Are si 19V(pe langa alte tensiuni) vezi la specificatii 90W+o mare gama de mufe

16 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu e recomandata alta sursa/incarcator(lucreaza la 19V)

http://www.evomag.ro/PORTABILE-Accesorii-laptop-Incarcator-Laptop/Samsung/

Asta la 60W e ok adica nici slab(timp de incarcare) dar nici puternic

http://shop-tehnic.ro/....../index.php

Poti cauta in magazinele de specialitate(componente/periferice PC/laptop)si poate il gasesti mai ieftin.Tot de ce trebuie sa tii cont e ca tensiunea de iesire sa fie de 19 V si polaritatea mufei sa coincida cu a celui original chiar daca nu scrie Samsung pe el.Cu cat puterea e mai mare cu atat mai bine 60-80-100W.

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Dar chiar pot la alta sursă? Știu că nu e recomandat dar am nevoie...

| σκμ a răspuns (pentru σκμ):

Nu fac cumpărături online, n-am încredere.

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Daca are tensiunea de 19V STABILIZATA/FILTRATA si un minim de 2A (ai grija la polaritate! ) E OK.Alta sursa? Da-mi detalii...

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Al 2-lea link, așa l-am avut înainte.E un preț bun. Stau în Ploiești m-ai putea direcționa? Ai fundă de la mine daca faci asta.

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Uite un site de incredere

http://www.cel.ro/acumulatori-incarcatoare-laptop/samsung/

as fi recomandat si E-mag dar nu au ce doresti tu.

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Off dar eu nu prea comand online...

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Fa-ti un cont si apoi ia legatura cu ei telefonic sau prin e-mail pentru a vedea conditiile de plata(de obicei ramburs)/expediere(timp livrare/cureriat/posta)

Nu am lucrat cu ei de aceea am trimis link-ul de la Cel.ro unde ai in dreapta sus "contact"

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Sa te directionezi unde?

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Nu știu, am auzit ca în unele cazuri ți-l aduce stricat sau deja folosit. Ești sigur ca nu e vrăjeală?

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Dacă ști un magazin prin Ploiești sau magazine din astea care sunt in toată țara. La preț ar fi perfect dacă ar fi undeva între:100-160 lei.

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Personal cu cei de la E-mag si Cel nu am patit astfel de neplaceri!

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Am luat nr de telefon de la altex, cand sun cum le cer incarcatorul asta care l-ai pus in link? Ce nume folosesc (al incarcatorului)

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Da.Le spui ca doresti :" Incarcator laptop universal MYRIA, MA-1029, 90W " De specificat neaparat 90W!

| σκμ a răspuns (pentru stlucian):

Am rezolvat mulțumesc mult!

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Pentru putinwinking

| stlucian a răspuns (pentru σκμ):

Am vazut la Altex asta:

http://www.altex.ro/incarcator-laptop-universal-myria-ma-1029-90w

Are si 19V(pe langa alte tensiuni) vezi la specificatii 90W+o mare gama de mufe