| Miss25JK a întrebat:

Buna TPU.
De vreo 4 ani nu m-au mai gasit acasa cei de la enel de la regularizare. Dar luna de luna am transmis indexul corect, deci sunt la zi. Astazi vor veni sa citeasca indexul, astazi sunt acasa. Intrebarea mea este, va trebui sa platesc iar kw din urma desi i-am platit prin indexul transmis corect de mine? Ma refer la faptul ca ma vor pune sa platesc din nou kw dintre cele 2 regularizari desi au fost transmisi si platiti de mine? Merci dau funda

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Plătești EXACT cât ai consumat, nimic mai mult, nimic mai puțin (că ai transmis sau nu, nu contează)

| Miss25JK explică (pentru sierra1):

Cum nu conteaza daca transmis luna de luna si platit? Adica transmoterile mele sunt nule iar platile facute 0?

| sierra1 a răspuns (pentru Miss25JK):

Am zis eu că nu contează plățile făcute? unde ai citit asta?

| Miss25JK explică (pentru sierra1):

Ceea ce ai scris in paranteza. Citez: "ca ai transmis sau nu, nu conteaza.

| sierra1 a răspuns (pentru Miss25JK):

Mami, am zis din prima: Plătești EXACT cât ai consumat

care-i neclaritatea de fapt?