| veerle a întrebat:

Ce se intampla daca n-am fost acasa cand angajatul Enel a fost sa faca citirea de regularizare? Normal trimit indexul prin telecitire, si o data la cateva luni cei de la Enel vin si pun un afis prin care anunta data si ora la care vin sa citeasca indexul. Am ratat afisul, deci si vizita...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci puscarie.Nu se intampla nimic.Ori vine din nou, ori ramane peste 6 luni sau cand se citeste din nou contorul.Pana atunci trebuie sa dai prin telefon indexul corect. Eu locuiesc la taar si nici macar un afis nu pune sa anunte cand vine la noi.Stii ce se intampla? Daca nu ma gaseste acasa, ei astimeaza dupa ultima factura platita cam cat curent consumi lunar si la urmatoarea factura iti vine cam cat luna data trecuta. Daca in caz ca tu consumi mai mult pana la viitoarea factura, vei plati mai mult peste doua citiri. Pentru linistea ta, poti suna la ei sa vezi cum sta treaba.Ei fac un control odata la sase luni, spre a vedea sigiliul si fotografia contorul.Asta o poate face si data viitoare ca nu voi sta dupa fundul lor, poate am o urgenta in acea zi si nu sunt acasa.

1 răspuns: