| joghu22 a întrebat:

Buna TPU!
Este a 2-a oară când mi se întâmpla, din țevile de la centrală picura apa direct pe pompa. Ce sa fac, trebuie strânse? Eu le-am mai strâns odată dar acum iar picura.

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

în primul rând fă un filmuleț pentru că pe urmă nu o să știi de unde curgea când o să te iei de reparat
apoi cheamăi pe cei de la romastal că mi-se par corecți demni punctuali cu factură garanție si nici nu exagereaza la bani
adica mi-au lasat o impresie foarte plăcută

| joghu22 explică (pentru zilog):

Se vede de unde curge. Am pus un castronel acolo sa nu mai curgă pe pompa

| zilog a răspuns (pentru joghu22):

Fă-ne și nouă o filmare și câteva poze extraordinar de clare
să vedem și noi
poate că unii dintre noi suntem tămăduitori și zilnic ne ocupăm cu lucruri tehnice și poate îti spunem dacă poți să faci tu ceva personal cu mâna ta
sau dacă este riscant să striic ceva și atunci trebuie să chemi pe cineva cu scule speciale o persoana calificată șî autorizată

| NLS a răspuns:

Nu a crescut presiunea cumva?
Daca da, aeriseste-o, slabind robinetul de aerisire, si tinand un vas dedesubt.

Insa daca pica pe la alte imbinari, vor trebui refacute imbinarile, in functie de materialul tevilor.