| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

Lumea in ziua de azi este tot mai rea. M-am saturat sa fiu dragut cu lumea, indiferen ca sunt tigani sau romani. Ca sa ma apar i-as musca rău de tot de gât, pana isi ţîşneşte sângele. Voi ce părere aveţi? Ati face asta?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu ii tratez pe toti cu acid sictiric. Adicatelea mi se rupe la trei metri in fata de ei.

| Hexiled a răspuns:

Este adevarat ca lumea este rea, irascibila, impulsiva. Ii inteleg, problemele de zi cu zi, stresul, lipsa banilor, la un moment dat se aduna toate astea si nu le mai poti controla. Dar o solutie care nu include violenta este sa fi indiferent, este o solutie foarte buna. Mai ales ca cei care zic lucruri rele si neadevarate vor fi afectati de indiferenta si nepasarea ta, in timp ce cei care sunt rai din simplul fapt ca au probleme si sunt stresati, nici nu sesizeaza indiferenta ta. Asta e ceva ca o pastila, o iei si ataca microbii rai, dar pe cei buni ii lasa in pace

| R3sp3ctt a răspuns:

Mai,cum sa iti zic, nu vreau sa te jignesc, dar esti o persoana cu 2 fete.Fii ceea ce esti, da-ti masca jos.Fii o vipera asa cum esti in realitate. Daca te tot ascunzi dupa masca ta de dragut o sa te enervezi si mai tare.Te-ai descarca mai bine daca te-ai comporta cu ei asa cum simti.Doar sa ai grija sa nu iti faci probleme.Bafta!