| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU. Mi-am blocat tableta, si nu mai tin minte modelul, cum o pot debloca? Tin să informez că de fiecare dată când încerc un model imi zice că e gresit si 30 de secunde nu o mai pot debloca

3 răspunsuri:
| MotoBlitz a răspuns:

Du-te la un GSM, te costă in jur de 10 lei și nu îți pierzi nimic din ea

| iEMANUWEL a răspuns:

Buna, daca nu vrei sa te duci la GSM atunci vei reseta tot din ea: Inchizi tableta de tot. Dupa apesi butonul de pornire + celelalte 2 de sonor in acelasi timp. Dupa va aparea un BIOS acolo vei putea muta pe domeniul de fabrica/reset prin butoanele de sonor si cu cel de pornire accepti. Dupa care va incepe resetarea completa a tabletei. Atentie mentionez inca o data ca facand asta toate datele vor disparea. Data viitoare pune un model mai usor.

| MotoBlitz a răspuns (pentru iEMANUWEL):

Sunt destul de sigur că nu vrea să îi facă resetare din fabrică. Cel mai bine îl duce la niște experți la GSM. Seară bună!