| AndraSiMaxi a întrebat:

Sunt fata, am aproape 13 ani si observ ca imi cad multe fire de par din cap. Ce ar trebui sa fac? Este bun uleiul de ricin? Daca da, cum il aplic? Il intind pe pielea capului cand e parul uscat sau umezit cu apa? Astept multe sfaturi si variante, dau funda!

Răspuns Câştigător
| neoturquoise a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica doar la radacina altfel inaspreste parul si se lasa in jur de 30 min. pana la o ora.

Intreaba pe la plafar de fiole cu ginseng. Dupa fiecare spalare, asteptam sa se usuce putin parul si imi masam scalpul iar apoi lasam asa. In timp o sa vezi schimbarea. Mi am cumparat recent si un sampon de la Favisan cu ginseng dar tot cred ca fiolele sunt mai eficiente.

Mai e la Vivanatura o masca sau crema cu petrol impotriva caderii parului.

Oricum la varsta ta, doar daca nu treci prin vreo perioada stresanta, probabil alimentatia e de vina.

| AndraSiMaxi explică (pentru neoturquoise):

Da, multumesc mult! happy M-ai ajutat!

4 răspunsuri:
| MadalinMarian a răspuns:

Uleiul de ricin am auzit ca e bun.Dar cand il cumperi de la farmacie intreaba acolo cum se aplica ca o sa iti zica exact.

| AndraSiMaxi explică:

Mai astept raspunsuri happy