| TheSheeker a întrebat:

Urmeaza sa calatoresc cu avionul de la WizzAir. Am primit un troller pe care scrie ca are 46x32x20, dar l-am remasurat eu si are 50 inaltimea cu tot cu roti. Pentru bagajul mic, dimensiunile au fost reduse de curand, asadar am nevoie de un bagaj de 42x32x25. Cum este pus bagajul sub scaunul din fata? Conteaza inaltimea? Ma vor taxa pentru centimetrii aceia in plus? Multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagajul este pus in compartimentul pentru bagaje de deasupra scaunui nu sub scaun in general.

daca nu intra prin treaba aia unde il scaneaza nu cred ca te lasa cu el decat la cala si ai sa platesti pe loc. vezi ca scrie pe site la ei toate detaliile

| raresbarbier a răspuns:

Da

| Rux2000 a răspuns:

Întrebarea este veche dar voi răspunde în caz de cineva mai are aceasta porblema. Scrie clar pe site-ul companii ca nu se măsoară rotile "torllelui" dar totuși ele sa ju depășească 5 cm