| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar lentile de contact, port -2.75.Dar nu stiu carw sa mi le iau. Cele zilnice sau lunare ..Si ce marime sa aiba.14 mm sau 13.8..Mai exact marimile astea ce sunt? Eu am ochii putin mai mici.
Cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Http://spynews.ro/......48922.html

Purtarea necorespunzatoare a lentilelor poate cauza oxigenarea insuficienta a corneei care poate duce la umflarea vaselor de sange de pe suprafata ochilor si la infectii, modificari ale pleoapei, alergii, edeme ale corneei si, posibil, chiar orbire.

Cititi fratilor, ca de aia platiti net...

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Medicul oftalmolog te ajuta. Nu-ti lua de capul tau sau dupa sfaturi de pe net daca nu vrei sa-ti strici vederea si mai tare.