| Dana23 a întrebat:

Buna ! Vreau si eu cateva informatii despre : locul de joaca al copiilor,unde trebuie sa fie acesta amenajat,ce obiecte/lucruri nu trebuie sa existe la spatiul de joaca si "de ce?" . Ma ajutati ? >=Funda .

2 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Playground in aer liber si terasa pentru parinti – tobogane gonflabile, pereti de catarat, trampoline, balansoare, masinute electrice si multe alte posturi de joaca.
/
Tobogan, saltea gonflabila, jocuri creative, piscine cu bile.

De ce? Pentru ca cele mai bune locuri de joaca din Bucuresti [http://depici.ro/......ucuresti/] au astfel de obiect.

| TechGuyTpu a răspuns:

Pai sa incepem:1.topogane
2.masine electrice
3. leagane
4. piscine cu bile
etc...
ar trebui amenajat pe un spatiu cat mai umbros
sa nu existe chesti ca pereti de catarat si chestii taioase
de ce?:daca vrei sa fie popular zona aceea atunci fa asta