| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare, am primit un loc de munca in Italia in domeniul electric si problema este ca seful meu de acolo mi-a zis ca banii, cei 2000 de euro imi vor intra in contul meu bancar, dar eu acum vreo 3 ani am avut niste contracte cu niste abonamente la akta, rcs rds si Orange si ma gandesc ca poate acestia la care eu le datorez o suma de cam 50 milioane de lei, akta rcs rds si Orange pot sa imi scoata bani din contul meu bancar, sa ma trezesc fara bani pe cardul bancar. M-am interesat si firma care ma angajeaza e pe Romania facuta si secretara din Romania coordoneaza firma cica.

Deci mai exact eu daca detin bani in contul bancar o sa poata sa-mi scoata din cont cei carora am bani sa le dau? Ca mi-e tare frica.
Ca daca e, nici nu mai merg la munca acolo.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti dator, executorii te pot gasi si la capatul lumii, daca au interes. tongue

Mergi, lucrezi doua luni, platesti si ai scapat de acele datorii.
Altfel si peste ani multi vei avea necazuri si bani - ioc.

| darrio2007 a răspuns:

2000 de euro?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se ajunge la poprire, si probabil se va ajunge o sa iti ia din cont

| xerxes1 a răspuns:

Nu iti da nimeni 2000€

| Syrten a răspuns:

Îți poți fa e alt card și nu ai probleme. Ei nu pot să tragă bani de pe card dacă nu ai semnat să fi de acord cu asta.
Îți sugerez să îți plătești datoriile pentru că o să te înfunde când e viața mai frumoasă

| Nyku7877 a răspuns (pentru Syrten):

Pai acum nu detin vreun card la vreo banca,

nu am inteles partea cu (ai semnat să fi de acord cu asta) adica?

| Syrten a răspuns (pentru Nyku7877):

Adică dacă nu ai semnat vreun contract prin care să fii de acord ca ei să îți tragă bani automat de pe card, atunci nu o sa poată să îți tragă

| Nyku7877 a răspuns (pentru Syrten):

Asi utea oare sa intreb la banca atunci cand imi fac cardul asemenea chesti? sau nu? sa le spun cum stau lucrurile cardul il voi face in Italia cand incep munca.

| Nyku7877 a răspuns:

Uneori simt in mine o tristete mare enorma si simt ca si cum corpul meu ar ceda si numai am chef de nimic parca raman fra puteri, am o multime de necazuri si mai ales ca am crescut fara ambi parinti de la 2 ani, cate o data mi-as dori sa nu ma mai trezesc din somn.eu cand am ceva pe inima n-am cui sa ma pling, nu parinti nu frati nu nimic, ma simt ata de suparat pe viata mea.

| Syrten a răspuns (pentru Nyku7877):

Asta se întâmplă când apare foamea de bani. Tu ți-ai făcut datoriile cu mâna ta. trebuie plătite, ai grijă pe viitor ce și cum faci. gândește-te puțin. e păcat să îți ruinezi viața în datorii