| Filip10000 a întrebat:

Buna ziua! Daca am platit o comanda online cu un card care urmeaza sa expire la sfarsitul lunii, doar ca intre timp am luat cardul nou si am anulat comanda respectiva, banii imi vor fi virati inapoi in cont chiar daca se vor face prin cardul initial? Ambele carduri reprezinta acelasi cont doar ca nu stiu daca a fost anulat sau nu atunci cand am fost la banca pentru a intra in posesia celui nou. Va multumesc mult!

2 răspunsuri:
| BabaOarba a răspuns:

In mod normal nu se accepta la plata un card ce expira in mai putin de o luna.

In al doilea rand, cred ca deja toate bancile au online banking, unde poti verifica orice tranzactie, daca este efectuata sau nu, daca este in asteptare etc.

| Gnomzy a răspuns:

Bună ziua!
Cel mai probabil banii îți vor fi virați prin vechiul card, în cazul în care site-ul de unde ai comandat are probleme la virarea banilor, o să fii contactat și o să le pui la dispoziție noul card unde să îți transfere banii ori altă metodă. Dacă nu ai fost la bancă pentru a intra în posesia noului card, nu cred că e o problemă căci există aplicație pe telefon de internet banking