| CroitoruOctavian1951 a întrebat:

Bună ziua,
Deşi o să vi se pară curios că pun o asemenea întrebare, vă rog totuşi să acceptaţi acest lucru şi dacă puteţi, vă rog să mă ajutaţi.
Am două filme cu subtitrarea inclusă, în format MP4 şi vreau să extrag această subtitrare, din varii motive. Oricât am căutat, "eu scriam că doresc extragere", însă nu găseam decât "cum se introduce subtitrarea într-un film". Am găsit mai multe programe (MKV Subtitle extractor, TSMuxeR, iDealshare video go, Virtualdub, Mkv Extract GUI, Subtitle Edit, Faasoft Video Converter) însă nici unul nu vede că ar exista subtitrare în film, ca să o pot extrage.
Acestea fiind spuse vă rog să-mi spuneţi dacă mă puteţi ajuta, altfel sunt nevoit să citesc şi să refac fiecare replică manual.
Vă mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ovidiu68 a răspuns:

Converteste fisierul in format.mkv ( cu free studio sau cu orice alt program de convesie video), apoi instaleaza MKVextractGui-2 si cu ajutorul acestuia, extrage subtitrarea. Succes.

| DuckDogger a răspuns:

BS-Player FREE. Cel mai bun program de vizionat filme, ascultat muzica.
Daca vei lua BS-Player si iti vei deschide filmul, vei vedea ca merge subtitrarea automat. Dar daca nu, ureaza-mi pasii:
1. Click dreapta pe fereastra cu filmul deschis.
2. Gaseste unde scrie "Cautati subtitrari:
3. Apasa. Vei vedea ca-ti arata trei variante. Tu dai pe varianta: Gaseste de pe toate site-urile (sau ceva asemenea).
4. Iti selectezi limba in care vrei sa fie tradus filmul.Iti va gasi o multime de subtitrari, in orice limba doresti.
5. Alegi una, si apesi OK.
Cam atat. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin