| jackpot9 a întrebat:

o sa o spun repede asara la 12:00 am incercat aceasta metoda pentru vise lucide WILD cu niste BINAURALS BEATS si la un moment dat incep sa simt furnicaturi si ca si cum m-as scufunda in pat, in acel moment am inceput sa ma panichez, imi batea inima foarte tare si m-am ridicat speriat din pat si am vazut pe ceas ca trecusera doar 10 min de cand am inceput. Intrebarea mea este, eram aproape de starea hipnagogica sau trecusem de ea pentru ca nu vedeam culori sau alte lucruri. Multumesc anticipat big grin ( mentionez ca dupa un timp eram pierdut in ganduri si am uitat de corp, mi-am amintit atunci cand am avut starea descrisa mai sus)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil te-ai panicat pur si simplu, fara sa se fi intamplat cu adevarat ceva care sa te aduca aproape de un vis lucid. Plus ca ora aceea nu e chiar cea mai buna pentru a incerca sa obtii un vis lucid prin WILD, mai degraba in ultimele ore de somn sunt sanse, cand ciclurile REM sunt mai lungi si cu pauze mai scurte intre ele.
Oricum, pentru un incepator WILD nu e chiar cea mai potrivita metoda de a avea vise lucide, mai bine incearca intai alte metode, despre care nu iti mai spun eu, pentru ca sunt sigur ca le stii din moment ce te intereseaza chestiile astea.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu zic sa stai departe de lucrurile nesanatoase. Tu singur te vei imblonavi; din vina ta. Poti sa innebunesti si sa nu iti mai revii niciodata la normal.
Lasa visele asa cum le-a lasat Dumnezeu. Si tot ce nu este de la Dumnezeu este de la cel rau, care ii face o deosebita placere sa isi bata joc de oameni.