| catalin542000 a întrebat:

Bună ziua. Știți cumva niște site-uri unde as putea calcula consumul unui rig?

As dori sa îmi recomande și o sursa buna pe baza la ceea ce completez acolo.

Eu site-uri de calculat consumul am găsit, dar pentru calculator dar eu am rig cu 10 placi video și nu găsesc un astfel de calculator de consum pentru riguri.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai sa gasesti asa ceva dar poti lua o priza cu indicare consum: https://bit.ly/38WH4x1

| NLS a răspuns:

Outervision PSU Calculator, modul Expert.

Are si pentru rig uri, mi se pare (cauta acolo unde alegi placa de baza)

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Nu are preset pentru rig, si in mod standard nu suporta decat 8 placi video, cu toate acestea, se poate calcula consumul foarte exact pentru oricate placi video, daca stii matematica elementara.

| Osneros a răspuns:

De ce nu-l calculezi singur? Poți folosi un calculator și adăuga 9 * (consumul plăcii video)

| InOrOut a răspuns:

In primul rand nu poti consuma mai mult de 2000w fara sa iti ia foc priza in timp happy daca ai sursa de 1000 w nu poti consuma mai mult. Daca ai consum 800w sau 900w e nesemntificativ, vine 20 bani pe luna in plus sau minus la kw.