| anonim_4396 a întrebat:

Când mesajele de pe WhatsApp apar trimise dar necitie iar persoană căreia îi sunt trimise intră dar mesajele tot apar ca necitite, ce înseamnă: că persoana respectivă intenționat le ignoră ca să nu răspundă sau e vreo eroare de server?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Da, whatsapp-ul poate fi setat ca cel care trimite mesaj să nu vadă dacă destinatarul a citit sau nu mesajele.

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

In mod normal aceasta optiune nu trebuia sa existe, e normal sa stie daca s-a citit sau nu mesajul, ca sa stii ce sa faci, nu sa intrebi ca prostu "ai citit?", "a ajuns mesaju?".

| Hammurabi a răspuns (pentru Mosotti):

Probabil, ținând cont că whatsapp-ul nu e folosit doar între prieteni, are și opțiunea asta rolul ei.
Și totuși e o opțiune care se poate activa sau dezactiva.
Libera alegere. Care ar putea fi problema?

| Mosotti a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai stii cum e, si prea multa libertate duce la haos uneori.
E normal ca oricine ar scrie, sa stii daca s-a citit sau nu mesajul.
Ca oricum si daca l-a citit sau nu, daca nu vrea sa raspunda, nu o va face.
Sau daca vrei sa-i scrii, ii scrii si daca nu vezi daca a citit sau nu, deci nu ajuta aia la nimic, decat sa dea confuzie intre prieteni.

Lasa ca unde nu au ei interesu, nu ai nici o libertate, stai linistit.
N-ai auzit ce vor sa faca astia? Sa cenzureze cam tot in UE, am auzist acum o sapt parca, ca li se va impune retelelor de socializare nu stiu ce, si ca nu mai pot face ce vor.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ca persoana alege sa le ignore, fara sa le citeasca.

| joghu22 a răspuns:

Inseamna ca probabil are setată opțiunea de a nu se vedea mesajele cand sunt citite.