| Cristi95 a întrebat:

Când se va da drumul la căldură in Bucureşti? În ultimele zile a fost destul de rece in casele noastre.(Sau mă rog la mine in casă laughingrolling on the floor)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit legislaţiei, "începerea perioadei de încălzire pentru consumatorii de tip urban va avea loc după înregistrarea timp de trei zile consecutive, între orele 18. 00 - 6. 00, a unor valori medii zilnice ale temperaturii aerului exterior de +10 grade Celsius sau mai mici, iar oprirea încălzirii se face după trei zile consecutive în care temperaturile medii ale aerului exterior depăşesc +10 grade Celsius, între orele 18. 00 - 6. 00" ( adolf )

1 răspuns:
| Sinedd a răspuns:

La sfarsitul lui Octombrie.