| RazzyFUnik a întrebat:

Cand trimiti o reclamatie prin posta cu confirmare de primire, cu care adresa se va inregistra aceasta? cea de pe plic sau cea de pe cartonas? In cazul in care ai 2 case (ap in buc si casa in comuna). Pt ca eu as vrea sa trimit din Buc pentru casa din comuna si aceasta sa fie inregistrata, implicit raspunsul sa fie trimis pe adresa casei din comuna(doar cartonasul sa il primesc pe adresa din Buc).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a primi raspunsul la reclamatie in comuna vei trece acea adresa in reclamatie si pe aceea o sa primesti raspunsul. Pe confirmare poti trece adresa din Bucuresti si acolo vei primi confirmarea. Pe plic, la expeditor, poti trece orice adresa, preferabil cea din Bucuresti, ca sa coincida cu confirmarea. Numai bine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai scrii si pe plic si pe aviz aceeas adresa din sat. Care-i problema daca o pui la posta in Bucuresti? Nu conteaza. Ca sa pui doua adrese separate nu se accepta.

| RazzyFUnik explică (pentru Salontanul):

Pai ideea e ca pe cartonas vreau sa trec adresa din buc ca sa il primesc in Bucuresti si pe plic adresa mea de la tara tongue este posibil? e mai complicat de ce vreau asa dar asa trebuie sa fac big grin

| Salontanul a răspuns (pentru RazzyFUnik):

Normal nu-ti va accepta la posta asa ceva. Cu o pila ce nu se poate face?!