| anonim_4396 a întrebat:

Care ai temperatura normala la GPU? Poate fi afectata de temperatura camerei? la mine zice ca ai acum de 61 grade...si calculatoru` de o bucata buna buna de vreme vajaie(mai ales cand joc GTA IV).
Este normal?

2 răspunsuri:
| baiatuucupizzza a răspuns:

Nu prea temperatura de la CPU trebuie sa fie de 35*C (minima) daca e de 61 *C e prea MARE! posibil sa ti se topeasca fliudorul din doata placa de baza ai grija trebuie sa schimbi coolerul(este un ventilator )trebuie sa il schimbi! cumpara altul dai joc ventilatorul cu tot cu radiatorul(suportul din aluminu) si trebuie sa cumperi o pasta termoconductoare (neaparat) oana in 10 lei e pasta si pui pe cea mai maire bucata de pe procesor e o piesa mica dar mai mare decat celelelalte pui pasta pe el si pui aluminiul si coolerul peste si pui la loc carcasa si testeazal

| 3my098 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie.Mai bine il duci la cineva sa se uite prin el sau s-ar putea sa se arda